Top

Solaryum

Solarium’a Girerken Nelere Dikkat Edilmeli? 

Bronzlaşma öncesinde cilt bütün kozmetik ürünlerinden tamamen temizlenmiş olmalı. Saat, kolye gibi bütün takılar çıkarılmalıdır. Solarium için üretilen özel ürünler olmadıkça, solarium cihazında hiçbir güneş ürünü kullanılmamalıdır.

Bir ilaç kullanılıyorsa, ışığa karşı hassasiyet yaratabileceği konusunda mutlaka doktorunuza danışın. Seans esnasında gözler kapalı tutulmalı ve koruyucu gözlük takılmalıdır.

Gireceğiniz cihazın gücüne ve ten renginize uygun olarak seansları doğru ayarlamak gerekir. Seans araları tenin rengine ve cihazın kuvvetine göre ayarlanmalıdır.

Parfüm veya parfüm içeren bir kozmetik ürünü ile solaryuma girilmemelidir.

Solarium işlemi sırasında UV ışınlarının günlük dozajını aşmamak ve buna bağlı bir güneş yanığı ile karşılaşmamak için en dikkat edilmesi gereken noktadır.

Bronz ten kişinin öz güvenini artırır ve kendisini iyi hissetmesini sağlar.

D vitamini üretimini sağlayarak osteoporoz yani kemik erimesine karşı koruma sağlar.

Solariumun Faydaları

Derinin alt tabakasına nüfuz ederek sedef hastalığının bazı türlerine iyi gelir.

Ciltteki akne ve sivilce izlerinin tedavisinde kullanılır.

Solarium ışınları metabolizmayı güçlendirerek solunumu düzenler ve soğuk algınlığına yakalanma riskini üçte bir oranında azaltır.

Kalsiyum eksikliğinden kaynaklanan kramplara karşı etkilidir.

Güneş banyolarında UV-B ışınları cildin su toplamasına ve soyulmasına neden olurken, solariumda kullanılan optimize edilmiş ışınlar sayesinde böyle bir durum sözkonusu olmaz.