Top

Profesyonel Makyaj

Profesyonel Nedir?

Profesyonel makyaj yüzdeki kusurların kapatılıp güzel yanların öne çıkarıldığı, Estetik Line Güzellik Merkezinin makyaj uzmanları tarafından birtakım kurallar çerçevesinde yapılan makyajdır. Hızla değişen makyaj modasını, gelişen teknikleri ve yeni çıkan ürünleri günbegün takip ederek uygulayan Estetik Line Güzellik Merkezi profesyonelleri, kusurların üstünü boyayla kapatmayı değil, temiz, parlak, ışıltılı, pürüzsüz bir cilt üzerinde, yüzün güzel hatlarını ortaya çıkarmayı amaçlar.

Profesyonel Makyajda Hangi Aşamalardan Sonra Yapılır?

Estetik Line olarak uygulamaya başlamadan önce mutlaka cilt tipi belirlenir ve kullanılacak ürünler bu belirlemelere göre seçilir. Cildin kuru, yağlı ya da karma bir yapıya sahip olması kadar, damarların yüzeye yakınlığı ya da cildin alerjik olup olmadığı da değerlenmemizin içinde yer almaktadır. Yüzün anatomisi, makyaja başlamadan önce Estetik Line profesyonelleri tarafından tespit edilir, hangi hatların ön plana çıkarılacağına bu tespit sonrası karar verilir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise kişinin yüz ifadesini kazandıran mimiklerinin asla göz ardı edilmemesidir. Profesyonel makyajın, kat kat kapatıcılar ve boyalarla kusurların üstünü örtmek değil, en küçük dokunuşlarla yüzün en güzel yerlerine vurgu yapmak olduğu Estetik Line Güzellik Merkezinin dikkat ettiği en önemli noktalardan biridir. Makyaj uzmanı ekibimiz, temel renk ve ışık bilgisine sahip, alanında uzman profesyonellerdir. Hangi renklerin bir arada kullanılabileceği ve bunun ne tür bir ışık gölge yansıması yaratacağı ekibimizin belirlemelerine göre özenle uygulanarak hayata geçirilir.

Profesyonel Makyaj Uygulamasında   Hangi Malzemeler Kullanılır?

Estetik Line Güzellik Merkezi uzman ekibi tarafından gerçekleştirilen profesyonel makyaj uygulamalarında, profesyonel fırça setleri ve cilde zarar vermeyen kaliteli makyaj malzemeler kullanılmaktadır. Estetik Line Güzellik Merkezinde kaliteli, güvenilir, lisanslı ürünlerin kullanımı yaptıracak olduğunuz bütün güzellik ve bakım uygulamalarında en çok dikkat ettiğimiz noktadır.