1. İlk önce cildinizi iyice temizlemeye ve nemlendirmeye önem verin. Makyaja hazırlık için en önemli adımlardan bir tanesidir.
  2. Makyaj bazı kullanarak tüm cilde yaygınlaştırın ve hazırlayın.
  3. Makyaj bazı sürüldükten sonra ayrıntılı bir biçimde makyaj için kullanılacak malzemelere geçiş yapılır.
  4. Şimdi sıra fondötende! Fondöten sürerken en önemli kurallardan bir tanesi iyi bir markanın ürününü seçmek ve onu tercih etmektir. Böylelikle istenilen kusursuzluğa erişmek sizler için hiç ama hiç zor olmayacaktır. Fondöteni mutlaka fırça yardımı ile sürün. Gözenekler eşit derecede kapatılmalıdır.
  5. Fondöten üzerine sürülecek olan pudra içinde kaliteli bir çözüm önerisi sunmayı ihmal etmeyin. Pudrayı olabildiğince renksiz seçmek faydalıdır.
  6. Daha sonra far uygulamasına geçin ve farınızı da diğer makyaj malzemeleri gibi kaliteli ürünlerden seçmeyi ihmal etmeyin.
  7. Daha sonra gündelik olarak tercih edeceğiniz kıyafete göre diğer makyaj malzeme renklerini ayarlamalısınız. Bu kıyafet ile orantılı olur ise doğru sonuçlar almak sizler için kaçınılmaz olacaktır.
  8. Rimel uygulamasını ihmal etmeyin! Rimel bir gözü ön plana çıkarabilme hususunda oldukça önemli bir faktördür. Bu yüzden kaçınılmaz olan şeyin mutlak suretle rimellerin kalitesi olduğunu da ihmal etmemelisiniz.
  9. Yanak ve yüz yapısına göre sıra allık uygulamasına gelecektir. Doğru bir allık ile uygulama yaptıktan sonra sorunsuzca makyaj sizler için bir adım daha bitmiş olacaktır.
  10. Profesyonel makyaj yapmak için bir dudak fırçasıyla makyaj uyumunu gerçekleştirmelisiniz. Daha sonra dudaklar daha dolgun bir görüntü alacaktır. Dilerseniz sürmeden evvel biraz vazelin sürerek daha da dolgun bir görüntü almasını sağlayabilirsiniz.
  11. Son adım olarak isterseniz rujun üzerine dudak parlatıcısı sürülebilir. Dolgun ve istenen yapıyı yakalamak adına önemli bir faktördür.


Bilgi almak için formu doldurunuz.

CAPTCHA code
* Not: Gönderdiğiniz bilgiler kesinlikle 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır.